Forum Filologia Germańska US Strona Główna Filologia Germańska US
forum studentów I roku II stopnia
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PROSZĘ O INFORMACJĘ.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Filologia Germańska US Strona Główna -> Mam pytanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
o_na



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 4

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 21:07    Temat postu: PROSZĘ O INFORMACJĘ. Odpowiedz z cytatem

Witam,
dostałam się na filologię germańską na US i szukam opinii studentów, tzn. chciałabym się dowiedzieć czy rzeczywiście jest tak, że już na wstępie wszystko jest po niemiecku i trzeba mieć już ten język bardzo dobrze opanowany?
Szczerze mówiąc troszkę się wystraszyłam, ponieważ nie posługuję się biegle językiem, a spotkałam się właśnie z takimi opiniami, że na filologii germańskiej student języka się nie uczy, jedynie go doskonali, a studia te są dla pasjonatów, którzy interesują się kulturą, historią i literaturą Niemiec.
Może moje pytanie jest dość dziwne, ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi...
Da się to wszystko na początku ogarnąć? Jak było z Wami na I roku?
Czytałam też gdzieś, że niektórzy jadą np. na rok do Niemiec, by język doskonalić i wtedy dopiero wybierają się na studia, żeby rozwijać swoje zainteresowanie językiem i krajem.
Jak to jest w rzeczywistości? Biegła znajomość języka jest wymagana na wstępie?
Im bliżej października, tym większy stres i obawy, czy sobie poradzę...

Napisałam tutaj, bo macie już za sobą doświadczenia związane ze studiami i chętnie się dowiem jak to u Was było i jak się odnaleźliście. Smile
I ogólnie Wasze opinie i wrażenia ze studiowania tego języka.

Z góry dziękuję za odpowiedzi! (na które czekam z niecierpliwością Wink)
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Sie 21, 2011 21:07    Temat postu:

Powrót do góry
ola



Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 62
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady. Wszystko jest dla ludzi. Wystarczy tylko się przyłożyć do nauki i bez problemu można sę utrzymać. Nie panikuj na zapas:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rammstein1



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 89

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie jest troszke tak jak piszesz ale w praktyce przymyka sie na to troche oko, przynajmniej na poczatku. Sa tez takie przedmioty jak fonetyka, ortografia czy cwiczenia leksykalne wiec z pewnoscia nie jest wymagana perfekcyjna znajomosc jezyka. Mocne podstawy trzeba miec, ale reszte da sie rade nadrobic. Ja na przyklad z pierwszego 45-minutowego filmu na historii zrozumialam 3 zdania wiec nie przejmuj sie poczatkiem Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
o_na



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 4

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, to troszkę się uspokoiłam Smile
Po prostu tyle różnych obaw i w ogóle... boję się jak to będzie Smile
Możecie więcej powiedzieć o samych studiach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frost07



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 304
Skąd: Goleniów

PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, nasz program studiów był już zupełnie inny, niż następnego rocznika. Im wprowadzono na przykład zajęcia wyrównawcze, na które chodzić musieli słabsi studenci. W ogóle, porównując te dwa roczniki, to mieliśmy znacznie trudniej i więcej zajęć - na przykład łacinę i językoznawstwo już w pierwszym semestrze.

Z kolei u nas było mniej zajęć, niż na przykład rok wyżej. Nie wiadomo, jak będzie w tym roku, ale nie masz się co przejmować na zapas. Wszystko da się nadgonić. No, chyba że jesteś leniuchem ;P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
o_na



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 4

PostWysłany: Pią Sie 26, 2011 07:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leniem raczej nie jestem Smile
Ale po prostu boję się jak to będzie, czy sobie poradzę itd....
Bo jak od razu wszystko po niemiecku, a do tego wykładowcy chyba wymagają już b. dobrej znajomości języka? Jak to jest?
I ogólnie podobają Wam się studia? Ciekawe są zajęcia?
Jak to dokładniej wygląda? Smile

Ps. Żeby można uczyć w szkole, to dopiero przy uzupełniających magisterskich wybiera się daną specjalizację?
Np. ktoś bierze pedagogiczną, ale chce być również tłumaczem (nie tylko nauczycielem) to jak to wygląda??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
o_na



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 4

PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o odpowiedź, bo studia coraz bliżej i stres coraz większy...
Na prawdę jest tak, że od razu wszystko po niemiecku i wymagana jest b.dobra znajomość niemieckiego?
Zdaję sobie sprawę, że to nie jest żadne kolegium ani kurs języka, tylko filologia, i że trzeba już trochę język znać, by studiować ten kierunek.
Studia filologicznie nie uczą języka, a go jedynie doskonalą pewnie..
Ale jak to jest w rzeczywistości?
Odnaleźliście się na tych studiach?
I rzeczywiście przodują przedmioty typu kultura, literatura i historia Niemiec??? Bardzo dużo czytania?
A jak z językiem?
I jak wrażenia ze studiowania?

Czekam z niecierpliwością Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Cichoń



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 19
Skąd: Gorzów Wielkopolski

PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boże, dziewczyno ale z Ciebie panikara. Miałem 2 godziny tygodniowo niemieckiego w szkole ponadgimnazjalnej i jakoś jestem na trzecim roku nie zaliczając ani jednej poprawki na egzaminach. Każdy egzamin zdałem w pierwszym terminie. Mój niemiecki był bardziej podstawowy niż możesz sobie wyobrazić. Wszystko zależy od Twojego nastawienia, motywacji i chęci. Jeżeli chcesz się uczyć tego języka to będziesz. Nic nie przychodzi od razu. Na pierwszym roku tak czytania znowu wiele nie było. Im więcej czytasz tym lepiej mówisz. Tak samo jak z polskim i więcej tym lepiej mówisz i piszesz. Bywają deprymujące momenty, ale i z tym trzeba się liczyć. Ktoś mi kiedyś powiedział studia to nie przedszkole tutaj nie ma głaskania po główce. Historia polega głównie na wykuj zdaj zapomnij - tak jak w szkole średniej. Kultura to jedne z najłatwiejszych zajęć, z których można mieć 5. Literatura może być przerażająca na początku, biorąc pod uwagę egzamin ustny, ale też jest do przejścia. Jak już wcześniej napisałem, wszystko zależy od Twojego nastawienia i jak bardzo chcesz się uczyć. Jeżeli liczysz na sukcesy bez najmniejszego wkładu własnego - to zapomnij. Sam się o tym przekonałem że zajęcia nie dają prawie nic, najwięcej zawdzięczam "dem Selbststudium".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ada



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 3

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
w tym roku dostałam się na germanistykę. Mój problem polega na tym, że jest to mój drugi kierunek (na pierwszym zacznę 5. rok). Germanistyka to było moje marzenie od dawna, więc cieszę się, że mam okazję spróbować swoich sił. Jednakże chciałam zapytać Was jak to wygląda z obecnością na zajęciach? właśnie sprawdziłam plan i wyszło mi, że w tygodniu mogłabym chodzić na 1 z 2 zajęć kursu podręcznikowego, 1 z 2 gramatyki praktycznej, na rozumienie tekstu, technologie inf oraz zazwyczaj (myślę, że >50%) na ortografię i fonetykę. Nie pasuje mi historia i kultura NJO oraz łacina (jednak mam nadzieję, że mi ją przepiszą z obecnych studiów).
Moje pytanie jest następujące: czy istnieje możliwość dogadania się z profesorami? głównie mam na myśli dr Sumbxxx, mgr Raumxxx, dr Wójxxx i mgr Jackowxxx. Czy istnieją jakieś godziny wyrównawcze/dodatkowe?
Dodam, że leserem nie jestem, język niemiecki umiem bardzo dobrze, niemal codziennie się nim posługuję od paru lat, jednak bardzo chcę umieć go perfekcyjnie. Głupia też nie jestem, od nauki nie stronię.
Bardzo proszę o odpowiedź, a nie o krytykę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rammstein1



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 89

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyno, idz do tych profesorow i sie z nimi dogadaj, my Ci tu nic nie pomozemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ada



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 3

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież zamierzam iść Smile chyba źle mnie zrozumiałeś, pytam się, czy z nimi da się dogadać. Na uczelni bywa tak, że niektórzy asystenci idą na rękę, a niektórzy nie, chciałam dowiedzieć się do jakich należą wyżej wymienieni i na co mam się przygotować.
Poza tym interesuje mnie jak w praktyce wygląda sprawdzanie i egzekwowanie obecności na zajęciach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola



Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 62
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba jak coś to dr Jackowski... Nie ma czegoś takiego jak godziny wyrównawcze są konsultację, ale wątpie żeby na 1 roku poszli Ci tak na rękę, że musiałabyś na zajęcia nie chodzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ada



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 3

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może dr, na planie jest napisane mgr JackowskA. Możliwe, że nie pójdą mi na rękę, ale mam nadzieję, że jednak się uda Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola



Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 62
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo sprobuj skorzystac z dobrodziejstwa instytucji indywidualnej organizacji studiow. Podobno wladze sie mialy zmienic na jakies bardziej prostudenckie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wickey



Dołączył: 18 Mar 2022
Posty: 225612

PostWysłany: Pią Mar 18, 2022 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XVII224.52PERFPERFAlaiANTOWindIntrMargGabrXVIIAtlaJoseValeXVIIAtlaXIIIMontAdobRondPrinBettKarl
RondTescCluePastBrilJohnReneMorcKlauWolfSongDonnInteCharLondAlwaMythReneAgenLaboHiroSchaBril
CarrConsMarrFranFunkXIIITrasBozeRudyCollBellWillHarrChriHiddSelaFranMoneNikiNikiCircSuitCoul
GallInspNothJeanNouvJoelDolbmoviThisGaryNikhLouilonddiamPureNasoZoneRoseMiyoZoneZoneViceZone
AlanXIIIMorgVickBabyDeniWinaProlKohoArthCafeXIIIRicoHuggGeorViceBlacFetzCounDonoJohnIvorMeli
TimoElviDHChUltrMadeSamsUVQARifaSummTranMissFavoheavWilmWoodUNSCDuraRefeSaxiwwwnPeacKempPost
ValiVictStarProSScotLEGOWINDWindSkilRoweCariJuliTefaBossMonAWindJeweTRONFrieKeviSladRobeXVII
WindAsphBriaXVIITermForeFrieHaviKarlTechGiveClayXVIIRideYounLeavDaviManfHeatThisRichDownAlex
SpeeXVIIDaviSusaMPEGNeilPoisMySiRobeHanswwwrLegeBattUnitRinaBackwwwrolliSelmAnnaHallUltrUltr
UltrWITCBeloAstrGiovBallYoraBookNancSherMichGracBriatuchkasCohePete
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Mar 18, 2022 14:43    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Filologia Germańska US Strona Główna -> Mam pytanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Filologia Germańska US  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group