Forum Filologia Germańska US Strona Główna Filologia Germańska US
forum studentów I roku II stopnia

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy to półpasiec ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Filologia Germańska US Strona Główna -> Was ist los?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
suzi

PostWysłany: Nie Gru 13, 2015 19:38    Temat postu: czy to półpasiec ? Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu pojawiły mi się dziwne krosty. Czytałam na http://wylecz.to/pl/choroby/dermatologia/wyprysk-atopowy.html że to może być wyprysk atopowy.
Wyprysk atopowy jest zapaleniem skóry, które powstaje na skutek kontaktu z substancją drażniącą lub uczulającą. Pierwszy raz pojawia się zwykle we wczesnym dzieciństwie, a jego objawy mogą wahać się od łagodnych do poważnych. Skóra zwykle jest zaczerwieniona, sucha, łuszczy się, a objawom tym towarzyszy świąd. Leczenie wyprysku atopowego polega na łagodzeniu objawów, gdyż nie ma skutecznego lekarstwa.
Najbardziej martwi mnie że nie jestem już we wczesnym dzieciństwie i niczego nie dotykałam, a dziecię sąsiadki ma wiatrówkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Nie Gru 13, 2015 19:38    Temat postu:

Powrót do góry
gladyr

PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może to uczulenie bo wygląda to jakbyś wpadła w pokrzywy. Czytałem ze woda może uczulać. Kiedyś takie bąble miałem też po meduzie. Przykładałem pomidorem i mi przeszło. Moja babcia robiła też kąpiel w krochmalu.
Zdecydowanie to chyba jest alergia skórna wywołana kontaktem z wodą lub z substancjami, które są w niej zawarte, np. chlorem, czy metalami rozpuszczonymi w wodzie, czy jak w moim przypadku meduzami. Po zamoczeniu skóra staje się zaczerwieniona i swędząca, pojawiają się na niej także bąble pokrzywkowe. A może się opalałaś? Są też objawy alergiczne na promienie słoneczne. Na razie nie poznano mechanizmu powstawania uczulenia, wiadomo jednak, co robić, aby choć częściowo zapobiec pojawieniu się jej objawów.
Czasem by się pozbyć przyczyny alergii na wodę wystarczy założyć zwykły domowy filtr wody. Są takie w Firmie PROEKO widziałem w ich sklepie w Stalowej Woli .
Powrót do góry
kabix179

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2018 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj leczenie alergii może chwilę potrwać bo nie wygląda to zaciekawie. Pójdź z tym najlepiej do lekarza i wtedy może dowiesz się więcej. Uważaj z tymi domowymi sposobami bo może się to w drugą stronę obrócić. Nie wiem tylko o co chodzi z tą wiatrówką???
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Wrz 27, 2018 11:01    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Filologia Germańska US Strona Główna -> Was ist los? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: